Dinozorları Keşfet

 Yorum yok

Derslerinin ve ödevlerinin yoğunlaştığı zamanlarda iyi vakit geçirmek için gidebileceğin iki yer biliyorum. Söyleyeyim mi? Tabi ki dinozor müzeleriiii…

İşte sana önerilerim:

Jurassic Land Nasıl Bir Yer?

Soyları yıllar yıllar önce tükenen dinozorlar ile ilgili her şey burada. 10 bin metrekarelik dev bir alana kurulan Jurassic Land’ın içinde 70 dinozorun birebir kopyası, müze, Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu- 6 efektli sineması, eğlenirken öğrenme imkânı sunan laboratuarı ve bilim merkezleri, kazı yapma imkânı seni bekliyor. Dinozor araştırmalarının tümüne şahit olabilir, dinozor yumurtlarının nasıl oluştuğunu burada görebilirsin.

Harçlığım Yetecek mi?

 Jurassic Land’ı gezmenin keyfine varmak istiyorsan harçlıklarını biriktirmeye ne dersin?

Bilet fiyatı, 22 TL. 

Dinozor Müzesi Seni Bekliyor!

Ankara’da bulunan Free Kidzz Çocuk Müzesi’ne gitmek için bu tatil iyi bir fırsat olabilir. Ne dersin? Burası Türkiye’nin ilk ve tek çocuk müzesi olmasıyla seni şaşırtabilir. Müzeyi gezdiğin süre boyunca görerek ve dokunarak dinozorlarla ilgili objeleri tanıyabilirsin.

 Harçlığım Yetecek mi?

 Ailenden bu sefer biraz fazla destek istemen gerekecek. Belki de birikmiş harçlıkların vardır kim bilir? Müzede 1.5 saat boyunca heyecanlı bir keşfe çıkmak için biriktirdiğin 25 TL’yi burası için kullanabilirsin.

 

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>