Yeni Arkadaşımız Fil

 Yorum yok

Arda kahvaltıdan sonra ceplerine doldurduğu şekerleri yiyordu. Ceren elinde kitapla Arda’nın yanına geldi ve “Fil gibi yersen yakında yetmiş kilo olacaksın!” dedi.

“Yetmiş kilo fil olmaz ki! Hortumu bile kocaman!” dedi Arda. O sırada, Ceren’in elindeki kitap havalandı ve sayfalarında bir pencere açıldı. Arda ve Ceren bu pencereden girince yavru fil ile karşılaştılar. “Hoş geldiniz. Ben de sizi bekliyordum!”

“Sen de nereden çıktın?” diye sordu Arda.

“Benden bahsediyordunuz, ben de sizi misafir etmek istedim” dedi yavru fil kocaman kulaklarını sallayarak. Ceren “Sen burada tek başına mı yaşıyorsun?” diye sordu file. Yavru fil cevap verdi:

“Olur mu hiç? Ailemle birlikte yaşıyorum. Annemle babam ileriki ağaçlıkta yemek yiyorlar. Biz çok yemek yeriz”

Ne kadar yiyebilirler ki? İnsanlar gibi günde üç öğün yemeseler de herhalde en fazla 5-6 kere yemek yiyorlardır. Ben böyle düşünürken, sorunun cevabını hikâyede buldum. O kadar şaşırdım ki! Eminim sen de şaşıracaksın. Bence sorunun peşini bırakma. Hikâyeyi tamamla, siteye gönder. Sonra bir bak bakalım, hikâye nasıl bitmiş.

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Ekim sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>