Arkadaşım Sincap

Arda ve Ceren evde kitap okuyorlardı. Arda kitabını bitirip kütüphaneden yeni bir kitaba uzandı. O sırada kitap elinden kayıp yere düştü. Ve sayfalarından bir pencere açıldı. Çocuklar pencereden girince, yemyeşil bir ormana geldiklerini gördüler. Yanlarındaki ağaçtan çok-çuk ve kru-kru diye sesler geliyordu. Birden ağaç kabuklarını kemiren Sincap’ı fark ettiler. Sincap ağaçtan baş aşağı indi. Arda Ve Ceren’in yanına geldi.

“Merhaba! Benim adım Ceren. Bu da kardeşim Arda” dedi Ceren. “Ben de Minik Sincap, tanıştığımıza memnun oldum” diye karşılık verdi sincap ağaçtan inerken.

Arda, “Düşmeden nasıl inebildin ağaçtan?” diye sordu şaşkınlıkla.

Anlaşılan o ki, Arda Minik Sincap düşecek diye çok korkmuş. Arda da, amma meraklı değil mi? Ama biliyor musun, çok şey öğrenmek istiyorsan sen de Arda gibi soruların peşini bırakmamalısın. Tabi, senin yerine getirmen gereken önemli bir görevin var şimdi. Çünkü hikâyemiz tamamlanmayı bekliyor. Biz de seni… Yazdıklarını bize göndermeyi unutma!

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Kasım sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?