Fedakar Baba Penguen

 1 yorum

Havalar iyice soğumuştu. Arda ve Ceren kalında giyinmiş bahçede oynuyorlardı. Arda, “Acaba soğuk yerlerde yaşayan hayvanlar nasıl ısınıyorlar?” diye sordu Ceren’e. Ceren gülümsedi. “Bunu öğrenmenin kolay bir yolu var” dedi ve eve doğru koşmaya başladı. Ceren, doğru odalarına çıktı. Raftaki kitabı aldı ve sayfalarını açtı. Işıldayan sayfaların içinden geçen Arda ve Ceren bir anda kendilerini çok soğuk bir yerde buldular. Burası penguenlerin ülkesiydi. Arda ve Ceren pengueni gördüler. Penguen de çocukları görmüştü ama hiç hareket etmemişti. Kıpırdamadan karların üzerinde duruyordu.

Penguenler hep aynı şekilde mi durur? Sen de merak ettin değil mi? Doğrusu merak edilmeyecek gibi değil. Zaten çok soğuk bir ülkede yaşıyorlar. Bari hareket etseler de biraz ısınsalar. Ama merak etme. Sanırım sürekli böyle durmuyorlardır. Bundan sonrası da sana kalmış artık. Ne istersen yaz, sonra gönder. Benden sana bir tavsiye; sorunun cevabını derginden öğrenmeyi ihmal etme.

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Aralık sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?

Fedakar Baba Penguen konusuna 1 yorum var

  • melissa diyor:

    ÇJJMKFJFDÖKCNCKCÖJŞÇ

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>