Denizin Altında Arkadaşlık

 1 yorum

Arda ve Ceren o sabah erkenden uyanmıştı. Yatmadan önce yaptıkları uygulamak için sabırsızlanıyorlardı. Kalkar kalkmaz kitabın başına koştular. Hangi kitabın mı? Tabi ki onları hayvanlar dünyasına götürecek kitabın! İkisi de çok heyecanlıydı. Ceren kitabı eline alıp açtı. Arda da rastgele bir sayfa seçti. O da ne! Bu sayfa yunus balıklarını anlatıyordu. Hemen deniz gözlüklerini ve paletlerini alıp sayfanın içine atladılar. Tabii kıyıya yakın yüzmeye dikkat ederek. Yunuslar da Arda ve Ceren’i karşılamak için kıyıya yaklaşmışlardı. Gördükleri yunuslar gülüşerek oynuyorlardı. Arda neye güldüklerini merak edip oradaki Küçük Yunus’a sordu:

“Sevgili Yunus, neye gülüyorsunuz?”

Yunuslar neden hep gülerler ki acaba? Cevabı senin hayal gücüne bağlı. Yunusların neden sürekli güldüğünü, Arda ve Ceren’in yunuslarla başından geçenleri anlatma ve bize gönderme sırası sende. Yine de, “Yok, bu hikâyenin sonunu bilmem lazım, geceleri rahat uyuyamam” diyorsan tamamını derginde okuyabilirsin. Sana bir ipucu vereyim ister misin? Evet, dediğini duyar gibiyim. Yunusların seni şaşırtacak öyle güzel yetenekleri var ki!

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Ocak sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?

Denizin Altında Arkadaşlık konusuna 1 yorum var

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>