Zeytin Niye Ağlıyor?

 Yorum yok

Oğlak Zeytin zıplaya zıplaya ağlıyordu. Herkes işini bırakmış ona bakıyordu. Çok zor uyanan Kaplumbağa Tos Tos bile Zeytin’in neden ağladığını anlamaya çalışıyordu.

Az sonra Oğlak Zeytin’in sesi duyuldu. “O oyuncaktan bütün arkadaşlarımda var. Ben de istiyoruuuummm beeeeeaaaa aaaaa…” O kadar çok ağlıyordu ki, neredeyse kırmızı gözlü bir oğlak olmuştu.

Zeytin’in annesi, “Şu anda istediğin oyuncağı alamayız. Belki daha sonra…” dedi. Zeytin daha çok bağırmaya başlamıştı. “Beeeaaaaaa eeee, bana neeee.”

Karga Burga ise “Haaaaakkkk bir de dünyanın en çirkin sesinin benimki olduğunu söylerler. Hale bak! Haaakkk” diyordu. Sonra Tos Tos en ama en yavaş yürüyüşü ile Zeytin’in yanına gitti.

Burga peşinden bağırdı. “Haaaakk, boşuna yorulma. Anlamaz, şımarık o, haaaaakkk!

Oğlak Zeytin, gerçekten de şımarık olduğu için mi ağlıyor acaba. Anne ve babasını üzmeyi bence o da istemez. Bakalım senin hayal gücün bu hikâyeyi nereye götürecek? Yazdıklarını bize ulaştır. “Ama okuma-yazmayı yeni yeni öğreniyorum” diyerek kara kara düşünüyorsan, ailenden yardım isteyebilirsin. İyi ki varlar, değil mi?

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Ekim sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>