Unutmamak Lazım

 Yorum yok

“En güzel günlerden birisi olmalı” diye düşünüyordu Kuzu Uzu. Renk renk üzümler çok lezzetliydi ve üzüm sevmeyen kimse olamazdı. Annesi ve babası hep en güzellerini bulup getiriyorlardı. Hapır hupur ve şapır şupur üzümünü yerken, annesi geldi. Üzümler için çok ama çooook teşekkür etti Uzu. O sırada komşuları Gıdaklayan Teyze, annesine seslenmişti. Gıdaklayan Teyze, kümeslerinde çok yumurta biriktiğini, tek başında yumurtaları sepete koymakta zorlandığını söyledi. Uzu’nun annesi “Meeee eeee, elbette yardım ederim, mee e komşuyuz yani Gıdıklayan Hanım’cığım” diye cevaplamıştı.

Annesi bu konuşmaları duyan Uzu’ya “Yarım saat sonra kardeşin okuldan gelecek. Lütfen sen karşıla tamam mı? Meee eee…” diyerek gitmiş… Az sonra “Uuuuzuuuu! Birer bardak süt içmeyi de unutmayın meeeee ee e!” diye eklemişti.

Kuzu Uzu için önemli bir gün galiba. Kardeşini karşılayacak. Ne dersin, Kuzu Uzu kardeşini karşılamaya gitmiş midir? Bakalım senin aklından neler geçiyor? Aklından geçenler yazıp, bize de yollamayı unutma. Sonra, bak bakalım derginde hikâyenin sonu nasılmış…

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Kasım sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>