Büyük Olmak mı Daha Güzel Küçük Olmak mı?

Dana Duna, Kaplumbağa Tos Tos, Kuzu Uzu, Karga Burga ve Tavşan İkidiş, hep birlikte uzanmış sohbet ediyorlardı. 2013 diye yeni bir yıl başlamıştı. Yeni bir yaş, biraz daha büyümek demekti! Büyümek çok güzeldi. Daha geç yatmak, sadece istediği şeyleri yemek, hep istediği şeyleri yapmak… Bunlar ancak büyüyünce olacak şeylerdi.

Kaplumbağa Tos Tos içlerinde yaşı en büyük olan arkadaşlarıydı. Sürekli “Çocuk olmak harika” diye tekrarlıyorlardı. “Mööğğğ diyorum Tos Tos, nesi harika çocuk olmanın?” dedi Dana Duna, Kuzu Uzu da hemen destekledi arkadaşını.

“Evet Tos Tos, büyük olmak daha güzel bence de meeee ee e..”

Karga Burga da Tos Tos gibi düşünüyordu. “Haaaakkk çocuk olmak daha güzel haaaakkk.” Mee eee sesleri, haaaaaakkk sesleri Tavşan İkidiş’in seslerine karışırken…

Dana Duna gözlerini kapatmış ve büyüdüğünü düşünmeye başlamıştı.

Hiç büyüdüğünü hayal ettin mi? “Hayır” diyorsan hemen denemeye başla. Çünkü bu sefer hikâyeyi tamamlamak için büyüdüğünü hayal etmen gerekiyor. Eğer, “Ben hep büyüdüğümü hayal ederim” diyorsan bu senin için çok kolay olacak. Büyüdüğünü hayal edip, bunları bilgisayar dosyasına ya da kâğıda yazacaksın ya, onları bir de sitene göndersen süper olur. Doğrusu çok merak ediyorum.

Hikâyenin devamını okumak isteyenlere küçük bir not: Derginin Aralık sayısındaki Kardeşim ve Ben ekine bakmaya ne dersin?