Hayvanat Bahçelerini Gez Gez Bitmez

 Yorum yok

Haftasonu tatillerini ulaşabildiğin hayvanat bahçelerini ziyaret ederek değerlendirebileceğini düşündüm. Ve işte gezebileceğin hayvanat bahçelerinden bazıları:

Karatay Hayvanat Bahçesi

Konya’nın Karatay İlçesi’ndeki Karatay Hayvanat Bahçesi de görebileceğin diğer bir yer. Fillerden kurtlara, timsahlardan kaplanlara kadar evcil ve vahşi birçok hayvanı burada görebilirsin.

Unutma, ülkemizdeki hayvanat bahçeleri bunlarla sınır değil. Yaşadığın ilde, ilçede ya da yakın bölgelerde ziyaret etme fırsatı bulacağın hayvanat bahçeleri mutlaka vardır.

Bursa Hayvanat Bahçesi

Zebra, Boz Ayı, Pers Ceylanı, Afrika Aslanı… Daha ne hayvanlar var Bursa Hayvanat Bahçesi’nde! 76 türden yaklaşık 600 hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesinin son konukları ise kanguru ve gülen kuşlar. Bu arada hayvanat bahçesi yetkilileri, yeni hayvan türlerini Bursa’ya getirmek için uğraşıyormuş.

Şile Hayvanat Bahçesi

İstanbul iline bağlı bir ilçe olan Şile’de de bir hayvanat bahçesi var; Şile Hayvanat Bahçesi. Buradaki yetkililer, nesli tükenen hayvanları ülkemize getirerek, güzel bir iş başarmışlar doğrusu. Bu sayede nesli tükenen bu hayvanları görebileceğiz. Eğer meraklanmaya başladıysan hiç durma, burayı ziyaret et.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Hayvanları ziyaret edebileceğin bir yer de İzmir Doğal Yaşam Parkı. Burası haftanın 7 günü de açık. “Parkta hangi hayvanlar varmış?” diyerek bir araştırma yapmak istedim. Bir baktım ki, parkta fil ailesi de bulunuyormuş. Hemen fotoğrafı yazıma ekledim. Sen de gör ve şaşır diye. Bu arada parkın kapanış saatleri gün uzunluğu, değişen hava koşulları ve hayvanların doğal günışığı davranışları düşünülerek yaz ve kış aylarında değiştiriliyormuş.

 

 

 

 

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>