Çok Bilmiş Kumkurdu ve Maceraları

 

Kumkurdu Üçü Bir Yerde kitabını bir yerden hatırlamış olmalısın. Nereden mi? Elbette derginden… Özene bezene hazırlanmış bir bölüm okumuş ve çok keyif almış olmalısın. Keyifler paylaştıkça çoğalır. Ben diyorum ki, bu bölümde okuduklarını arkadaşlarınla da paylaş. Onlar da bu kitaptan haberdar olsun, belki kitapla ilgili daha fazla bilgi almak isteyebilirler. Kim bilir?

Yazarı Asa Lind, 3 kitaplık bu seriyi yazarken kızından ilham almış. İşte kitabın konusu:

Zackarina annesi ve babasıyla birlikte bir sahil kasabasında yaşamaktadır. Bir gün Zackarina babasıyla oyun oynamak ister ama babası onunla oynamak yerine gazete okumayı tercihe der. Zackarina da mutsuz mutsuz sahile gidip oyalanacak bir şeyler bulur kendine. İşte o sırada Kumkurdu ile tanışır ve macera başlar.

Seslerden Tahmin Yürütüyorlar

Kumkurdu, güneş sarısı çöl kumu renginde tüyleri olan, güneş ve ay ışığıyla beslenen ilginç bir kurttur. Ay ışığıyla beslendiği için çok akıllıdır, yeryüzünde bilmediği şey yoktur. Her türlü oyunu oynayabilir, her soruya cevap verebilir. Zackarina, kendine muhteşem bir arkadaş bulmuştur sonunda. Her gün buluşurlar oyunlar oynarlar, tadında doyulmaz sohbetler ederler, dünyanın gerçeklerini tartışırlar, kumda zıplarlar.

Zackarina ve Kumkurdu’nun seslerden tahmin yürütmeye çalışmaları da çok komik ve eğlenceli. Ne diyelim, kitapların yazarını, tebrik etmek lazım. Tabi, bu 3 kitaplık seriyi okuyan çocukları da tebrik etmek lazım. Daha okumak isteyeceğin öyle çok kitap var ki! Benim Kitaplığım bölümünü takip etmeyi ihmal etme! Çünkü burada tam senlik kitapları bulacaksın.