Öykü ve Resimde Bir Numara mısın?

 1 yorum

Öykü ve Resimde Bir Numara mısın?

Evet, bu haberimiz öykü yazmayı, resim yapmayı çok sevenler için. Önce yarışmaların şartlarına bir bak, sonra Türkiye’nin her neresinde olursan ol, belirlenen adreslere mail at ya da verilen adreslere posta yoluyla çalışmanı gönder. Bir denemenin kimseye zararı dokunmaz ne de olsa!

Öyküyü İyi Yazarım Diyorsan

Çocuk edebiyatı alanında önemli çalışmalar yapan Yazar Zeynep Cemali’nin anısına düzenlenen Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın üçüncüsü için kollar sıvandı. Yarışmaya gönderilecek yazıların konusu da belirlendi. Konu, yazarımızın kitaplarında sık sık yer alan “arkadaşlık”… Sana işini kolaylaştıracak bir ipucu da hazırlamışlar. Yazarımızın Gül Sokağının Dikenleri kitabındaki Fosil ile Tüysüz öyküsünde geçen bir cümleden faydalanabilirsin. İşte o cümle: “Onların arasında olmak için neler vermezdi.” Unutma, 15 Mayıs’a kadar zamanın var.

“Ya Olmasaydı” Diye Bir Düşün!

Resim yapmayı seviyorsan senin için iki güzel haberim var. Sırayla açıklayayım. İlki Gonca Dergisi’nin düzenlediği resim yarışması. Yapacağın resmin konusu “Ya Olmasaydı” olarak belirlenmiş. İstersen sulu boya, istersen pastel, istersen karakalem ya da yağlıboya… Karar verdiğin bir teknikle resim yapmaya başlayabilirsin. Hazırladığın çalışmayı 1 Mart 2013 tarihine kadar bitirmiş olmalısın.

Resim Çiz, Konusu Su Olsun

22. Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’nın 2013 yılı teması “Su: Hayatın Kaynağı Nereden Geliyor?” olarak belirlenmiş. Sen de su kaynaklarımızı tehdit eden konular ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorsan bu yarışma senin için iyi bir fırsat. Yarışmaya 6 -14 yaşları arasında herkes, hangi ilde yaşıyor olursa olsun katılabiliyor. Resim çalışması yapman için 26 Şubat’a kadar zamanın var. Sana bir ipucu vereyim mi? Yağmur, çok önemli bir su kaynağıdır.

 

 

Öykü ve Resimde Bir Numara mısın? konusuna 1 yorum var

  • gerçekten dergiye bayılıyorum gizemlerdiyarınayolculuk.net e girip eğleniyrum kısaca dergiyi çok seviyorum

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>