Eskiyen Kazağını Eldivene Dönüştür

 4 yorum var

Eveeeet, dolabını bir karıştır bakalım. Eskimeye yüz tutmuş kazaklarını al önüne. Seçip beğen. Onda, şunda, bundadır… Hmmm, hangi renkten eldiven yapsan ki kendine? İlk işimiz hangi kazağımız üzerinde çalışacağımıza karar vermek. Evet, doğru duydun, çalışmak. Seni az yorucu ama çok keyifli bir çalışma bekliyor şimdi. Kazak seçimi yaptıysan sıra, kazaktan eldiven yapmaya geldi.

Malzemelerimiz: 1 adet eski kazak, iğne-iplik, düğme, renkli orlon iplik (Orlon iplik konusunda, annene bir danış istersen. Anneler her şeyin en iyisini bilir ne de olsa)

Yapılışı

 

Kazağının kollarını 25 cm uzunluğunda kes ve kestiğin kısmın ucunu sökülmemesi için içe doğru kıvırarak güzelce dik.

Kestiğin ucun biraz gerisinden başparmağını geçirmen için 4 cm’lik bir kesik aç.

Elinin üzerine gelecek kısma düğmelerden göz, ipten bıyık ya da saç yaparak bir yüz ortaya çıkarabilir, eldivenini dilediğince süsleyebilirsin.

Eline sağlık, eminim çok güzel olmuştur. Ne duruyorsun? Sevdiğin arkadaşlarına, ailene göster. Bakalım, yeni eldivenin konusunda ne diyecekler…

4 comments to Eskiyen Kazağını Eldivene Dönüştür

Yorum bırak

*

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>